1.    
  2.     Як підготувати пластикові вікна до зими?

Як підготувати пластикові вікна до зими?

Фото Пластикові вікна: види, властивостіВікна з ПВХ відмінно зберігають тепло і служать більше 20 років. Сучасні склопакети відрізняються надійністю, міцністю, високою якістю і довговічністю. Але навіть при всіх цих позитивних перевагах дані конструкції потребують правильному і грамотному обслуговуванні ремонті. Особливо в період низьких температур. У цій статті ми постараємося дати відповідь на питання – як самим підготувати вікна і уникнути проблем з їх промерзанням.

1. Очищення від бруду

Підготовка вікон ПВХ до зими починається з очищення від бруду. Влітку вікна часто залишаються відкритими, і на них осідає пил і дрібні частинки з навколишнього повітря. Тому, перед настанням холодів у першу чергу, їх необхідно вимити. Звертайте увагу на всі елементи і деталі конструкції – в порядок потрібно привести абсолютно всі складові вікон. Для чищення використовуйте спеціальні миючі засоби і губки.

Підготовка вікон пвх до зими передбачає також очищення і всіх рухомих частин віконної конструкції, так як якщо не прибрати бруд у місцях, де розташовані ролики, вікно не зможе нормально функціонувати (відкриватися/закриватися). Для цієї мети краще користуватися жорсткої пружної пензликом, так як вона ефективно видаляє пил і засохлу мастило.

2. Змащення механізмів

Коли ми готуємося до зими, необхідно змастити всі рухомі деталі. Для якісного проведення цієї процедури знадобиться густа силіконове мастило – вона довговічна, зручна у використанні і коштує відносно не дорого. Не можна застосовувати в якості мастила масляні рідини – після засихання вони можуть пошкодити віконний механізм.

3. Перевірка ущільнювачів

Щоб в холодну пору року не було протягів, необхідно обязаткльно перевірити ущільнювачі. З усіх етапів підготовки пластикових вікон до зими – це самий важливий, так як ущільнювачі відіграють головну роль у збереженні оптимальної температури у квартирі. Якщо вікна бренду почали пропускати вуличний шум або на них з’явилася волога – швидше за все справа в пошкоджених гумових прокладках. Щоб забезпечити нормальне функціонування, ущільнювачі необхідно регулярно змащувати (для запобігання замерзання і висихання) і чистити. Якщо ж мастило не допомогла, ви цілком зможете самостійно замінити цю віконну деталь. В магазині необхідно придбати новий ущільнювач, після чого отримати викруткою старий, і замінити його. Фахівці REHAU радять купувати тільки якісні комплектуючі відомих брендів, дешеві вироби прослужать вам максимум рік.

4. Регулювання

Підготовка до зимового режиму експлуатації включає в себе регулювання. Ця процедура має на увазі під собою більш щільне притиснення рами, ніж в літній період. Регулювання більшості конструкцій можна проводити, використовуючи звичайний ключ-шестикутника. Якщо ви живете в приватному будинку і вікно розташовується внизу – ви можете провести процедуру з вуличною боку, не відкриваючи стулки.

5. Утеплюємо вікна

Утеплення необхідно, коли конструкції по закінченню часу перестали зберігати тепло і стали пропускати холодне повітря. Це може статися з таких причин:

• прийшов в непридатність гумовий ущільнювач;

• сталася розгерметизація в тому місці, де стикуються рама і укіс;

• через усадки стін.

Після того, як ви по можливості усунули виявлені дефекти, можна приступати до самого процесу утеплення. Експерти REHAU радять використовувати спеціальну плівку, яку можна придбати в спеціалізованих магазинах. Незважаючи на високу вартість, вона є найбільш ефективною. Краще всього вибирати морозостійку модель, призначену для теплиць. По-перше, вона має більш високу якість, по-друге – не буде псувати дизайн кімнати.

Під час підготовки до зими плівка може наклеюватися як з вулиці, так і всередині квартири. Вона натягується на всю рами і кріпиться по краях. Виконуючи утеплення, намагайтеся стежити за силою натягу, щоб плівка не стовбурчив і не утворювала складок.

Дотримання цих нескладних рекомендацій допоможе зберегти тепло у вашій квартирі навіть в найсуворішу зиму.

Написати коментар